Online Destek Hattı
 
 


 

 

Minoxidil Bay ve Bayanlarda Kullanılabilirmi ?
Minoxidil hem kadın hem erkek tipi kelliğe sahip kişilerde saç büyümesini harekete geçirir. Saç büyümesi damarların genişlemesine bağlı olabilir.

Minoxidil kullanımı için en uygun adaylar kimlerdir ?
Minoxidili saç kaybı yaşayan herkes güvenle kullanabilir yalnızca erkek tipi saç dökülmesinde başlangıç evresinden itibaren kullanım çok daha hızlı sonuç verecektir.

Minoxidil Güvenlimidir ?
Gerçekten de Minoxidil‘in mükemmel bir güvenlik kaydı vardır. En sık görülen yan etkileri yalnızca kaşıntı ve tedavi edilen kafa derisinin tahrişidir. Önemli bir nokta; tedavi edilen alana bitişik alanlarda özellikle kadınlar için sıkıntı kaynağı olabilecek tüylenmeler söz konusu olabilir. Bu sebeple, Minoxidil‘i kullanırken dozajı fazla abartmamaya ve ellerinize kullanım esnasında eldiven giymeye özen gösteriniz. Kaşıntı ve ilk kullanım süresinde meydana gelebilecek tahriş haricinde Minoxidil‘in klinik olarak sistematik bir yan etkisine rastlanmamıştır.

Minoxidil kafa derisinin sadece tepe bölgesinde mi etkilidir ?
Minoxidil en iyi tepe bölgesinde çalışır fakat kafa derisinin diğer bölgelerinde de etkisini fazlasıyla deneyimleyen hastalar mevcuttur.

Minoxidil’in işe yaraması ne kadar zaman alır ?
Saçların belirgin bir kalınlığa ulaşması 4 ayı buluyor ve tam tamına etkisini vermesi ise yani tamamen eski saçlarınıza kavuşmanız diyelim, 12-14 aydan önce olmuyor. Bunu şimdiden bilerek sabırlı ve düzenli kullanım yoluna gitmeniz önerilendir. Kısacası, 1 yıldan önce kesinlikle önyargı ile hareket etmeyiniz.

Minoxidil’i nasıl uygulamalıyım ?
Bir kez sabah ve bir kez gece olmak üzere, günde 2 kez 1 cc Minoxidil solüsyonu kafa derinize bir damlalık aracılığıyla, bir yandan parmaklarınızla masaj yapıp iyice yedirerek doğrudan uygulamalısınız.

--Minoxidil nasıl kullanabilirim ?
Günlük belirtilen dozlarda kullanabilirsiniz. Daha seyrek periyotlarda da kullanabilirsiniz kullanma periyoduna göre sonuç alma süresi değişebilir.

--Saçlarım dökülüyor kelleşme meydana gelmeye başladı nasıl sonuç alabilirim?
Saçlarınızda güvenle kullanabilirsiniz, kullanım sonucu olarak kellik oluşan bölgeler kapanmaya başlar seyrek olan bölgeler sıklaşmaya başlar.

---Saçlarımı kaybetmekten korkuyorum tedbir olarak kullansam olur mu?
Tabiki kullanabilirsiniz. Bu ürün saç derisi dolaşım sistemini olumlu yönde tetiklediği fayda verdiği için şaç kaybı başlamadan daha seyrek periyotlarda kullanabilirsiniz.

--Sakallarım çıkmıyor bu ürün fayda verir mi?
Bu ürün yukarıda belirttiğimiz gibi deri altında kıl köklerinin daha iyi beslenmesine yardımcı olduğu için saç sakal bıyık sorunlarında güvenle kullanabilirsiniz.

-- Ürünü nasıl alabilirim?
Türkiye’nin her yerine kapıda ödeme olarak gönderebiliyoruz. Bize direk sipariş formunu doldurarak sipariş verebilir veyahut telefon numaranızı bırakarak sizi aramamızı talep edebilir telefonda bilgi aldıktan sonra siparişinizi alabiliriz.